KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14177116
*
nr 1417 7116
Nikolai Belij
(1896-1968), Finland
Fiskebod och eka, Signerad. Akvarell, bildmått: 23x31 cm, yttermått inklusive ram: 43x50 cm
Nikolai Belij, rysk-finländsk konstnär född 1896 i Cherson, nuvarande Ukraina, död i Helsingfors 1968 .
Följerätt
Utrop:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 september 2021
kl 19:28:11
- Konstnär/Designer
Nikolai Belij
Nikolai Belij, rysk-finländsk konstnär född 1896 i Cherson, nuvarande Ukraina, död i Helsingfors 1968 .
Läs mer om Nikolai Belij
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller europa europeisk finland fiskebod och eka nikolai belij norden nordeuropa nordisk vattenfärg
-
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:27
-
9081 Akvarell
Lee Kanold, daterad - 2000, katt på stol. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:46
-
3100 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, akvarell, "Talli..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:16
-
9035 Akvarell
Thage Nordholm (1927-1990), Sverige. Signerad, fam..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:58
-
9209 Akvareller
2 st, Oidentifierad konstnär. "Ringsjön". Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:52
-
9349 Akvareller
4 st, Frans Lindström (1874-1954), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:00
*
Nikolai Belij
Nikolai Belij, rysk-finländsk konstnär född 1896 i Cherson, nuvarande Ukraina, död i Helsingfors 1968 .
Läs mer om Nikolai Belij
nr 1417 7116
Nikolai Belij
(1896-1968), Finland
Fiskebod och eka, Signerad. Akvarell, bildmått: 23x31 cm, yttermått inklusive ram: 43x50 cm
Nikolai Belij, rysk-finländsk konstnär född 1896 i Cherson, nuvarande Ukraina, död i Helsingfors 1968 .
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 september 2021 |
- Konstnär/Designer
Nikolai Belij
Nikolai Belij, rysk-finländsk konstnär född 1896 i Cherson, nuvarande Ukraina, död i Helsingfors 1968 .Läs mer om Nikolai Belij
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller europa europeisk finland fiskebod och eka nikolai belij norden nordeuropa nordisk vattenfärg
-
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:27 -
9081 Akvarell
Lee Kanold, daterad - 2000, katt på stol. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:46 -
3100 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, akvarell, "Talli..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:16
-
9035 Akvarell
Thage Nordholm (1927-1990), Sverige. Signerad, fam..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:58 -
9209 Akvareller
2 st, Oidentifierad konstnär. "Ringsjön". Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:52 -
9349 Akvareller
4 st, Frans Lindström (1874-1954), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:00